Budżet Obywatelski Miasta Kobyłka edycja II (2024)

Jeśli Kobyłka jest Ci bliska i jeżeli masz pomysł, jak sprawić, by była jeszcze bardziej przyjazna i dokładnie taka, jakiej potrzebują Mieszkańcy to właśnie Budżet Obywatelski daje możliwość zrealizowania tych projektów i planów.

Data zakończenia: 30-12-2023

Szczegóły projektu

 

Tytuł

Fit Projekt

numer

12

kategoria

Projekty miękkie

Krótki opis projektu

Projekt polega na zrealizowaniu ogólnodostępnych i ogólnorozwojowych treningów fitness w okresie letnim w plenerze na terenie OSIR Wicher Kobyłka (czerwiec, lipiec,sierpień), a w następnym okresie roku (wrzesień, październik, listopad, grudzień) na wynajętej sali w szkole w Kobyłce.

Szczegółowy opis projektu

W ramach projektu zakładam zorganizowanie ogólnodostępnych zajęć o charakterze sportowo - rekreacyjnym.
Treningi odbywały by się w przedziale czasowym od czerwca 2024 r. do grudnia 2024 r.
W okresie letnim ćwiczenia w plenerze na terenie OSIR Wicher Kobyłka (czerwiec, lipiec,sierpień), a w następnych miesiącach (wrzesień, październik, listopad, grudzień) na wynajętej sali w szkole w Kobyłce.
W miarę możliwości i dostępności wynajmowanych przestrzeni na treningi odbywałyby się 2 x tygodniowo, jeden w ciągu tygodnia, a drugi w weekend.
Razem wyszłoby 56 treningów trwających po 1 godz.
Szczegółowy grafik zostanie udostępniony na początku programu.
Treningi przeprowadzone zostałyby przez wykwalifikowaną osobę. Posiadającą uprawnienia Instruktora Rekreacji Ruchowej z doświadczeniem w tego typu działaniach.
Dla urozmaicenia i wzbogacenia warsztatu rekreacji ruchowej uczestników proponuję treningi w dwóch nurtach: 1) 'body and mind"- lżejszy ruch z elementami prozdrowotnymi. Miks treningu pilates, zdrowy kręgosłup, stretching, trening medyczny,trening core. 2) Ogólnorozwojowy,czyli siłowo-kondycyjny, wykorzystujący interwały, cardio, wzmacnianie, rozciąganie, dla całego ciała.
Zajęcia zostaną oczywiście dostosowane do grupy odbiorców - młodszych i starszych, kobiet i mężczyzn, ich możliwości, predyspozycji dnia i stanu aparatu ruchowego.
W ramach projektu, jeśli starczy środków można zakupić akcesoria treningowe, które pomogą nam zrealizować nasze cele, przykładowe akcesoria- maty do ćwiczeń, stepy do aerobiku, "trx", piłki lekarskie, zestawy gum do ćwiczeń.
Dość długi czas trwania projektu oraz profesjonalne wsparcie eksperta w dziedzinie fitness przekładałoby się na utrzymanie trwałości rezultatu projektu. Uczestnicy z odpowiednią wiedzą i już zakorzenioną regularną aktywności,nie dość,że zbudowaliby solidny fundament pod swoje zdrowie i aktywność fizyczną, ale również wiedzieli jak wykorzystać tą i wiedzę dalej i ćwiczyć np. samemu

Uzasadnienie potrzeby realizacji projektu

1. Realizacja zaleceń aktywności fizycznej stworzonych przez Według WHO - Światowej Organizacji Zdrowia. (Dorośli powinni wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie o umiarkowanej lub większej intensywności, które obejmują wszystkie główne grupy mięśni. Ćwiczenia te powinny być wykonywane 2 lub więcej dni w tygodniu, ponieważ zapewniają one dodatkowe korzyści zdrowotne.)
2. Zaliczenie filaru "piramidy żywienia" wg. której ruch jest podstawą,dobrego zdrowia i samopoczucia.
3. Edukacja ruchowa. Wprowadzanie różnych elementów ćwiczeń z komentarzem. Możliwość uzyskania dodatkowych informacji dotyczących rekreacji ruchowej.
4. Poprawa ogólnego dobrostanu organizmów osób ćwiczących. Lepsze zdolności ruchowe, większa sprawność i wydolność organizmu. Poprawa nastroju i wzmocnienie sfery psychicznej. Wszystko za pomocą ogólnorozwojowego treningu, elementów body and mind, treningu oddechowego. Możliwość oderwania się od 'rzeczywistości" na godzinkę ruchu daje także upust emocjom i tworzy pozytywne przyzwyczajenia i hobby.
5. Integracja lokalnej społeczności.Obcowanie z innymi ludźmi w określonym środowisku i w grupie osób wspierających się nawzajem skutkuje często nawiązaniem nowych znajomości, czy otwarciu się na innych.
Wszystkie powyższe potrzeby podupadły po okresie pandemii i są konieczne do utrzymania i poprawy zdrowia w dzisiejszym świecie.

Odbiorcy projektu:

Młodzież

Dorośli

Seniorzy

Osoby z niepełnosprawnością

Zasady korzystania:

Odbiorcami projektu będą mieszkańcy Kobyłki. Treningi będą ogólnodostępne bez względu na wiek i płeć czy narodowość. Poziom ćwiczeń będzie dostosowane do grupy. Treningi będą odbywały się 2 x tyg w ciągu tygodnia i weekend. Integracja społeczności lokalnej.

Kategoria tematyczna projektu

Edukacja

Pomoc społeczna

Sport

Kultura

Inne: Integracja społeczna.

Współautorzy

Henryka KUR, Henryka Kur

Zarejestrowany przez

Henryka KUR

15-05-2023, 19:15

Wysłany

16-05-2023, 11:17

Głosów poparcia

19

Lokalizacja

OSIR Wicher Kobyłka- ul. Napoleona 2a, sala gimnastyczna- pref. ZSP nr 1 w Kobyłce, Jezuicka 1

Miejsce na mapie

Szerokość: 52.32827142351733

Długość: 21.19241237640381

Adres strony projektu

do stworzenia - wydarzenia na fb

koszty

 

Pozycje kosztowe projektu


# Nazwa Opis Kwota
1 Wynagrodzenie trenera 56 h treningów 12880,00
2 Wynajęcie sali 32 h treningów na sali gimnastycznej w Kobyłce 3200,00
3 Zakup akcesoriów treningowych maty do ćwiczeń, step do aerobiku, "trx", piłka lekarska, zestawy gum do ćwiczeń ok. 30-40 różnych. 3920,00
Całkowita wartość projektu 20000,00

Aktualny stan procedowania

 

operacje


# Nazwa Opis Autor Czas zdarzenia
1 Przedłożenie do urzędu Projekt został wysłany do urzędu. Henryka KUR 16-05-2023, 11:17
2 Publikacja projektu Projekt został opublikowany w systemie. Natalia Zakrzewska 16-05-2023, 13:58
3 Formalna akceptacja projektu - poparcie Projekt uzyskał wymagane poparcie i został formalnie zaakceptowany. System 17-05-2023, 10:32
4 Merytoryczna akceptacja projektu Projekt realizuje zalecenia aktywności fizycznej stworzone przez WHO – Światową Organizację Zdrowia. Wpływa na poprawę ogólnego dobrostanu organizmów osób ćwiczących, zapewnia uczestnikom lepsze zdolności ruchowe, większą sprawność i wydolność organizmu. Wpływa też na poprawę nastroju i wzmocnienie sfery psychicznej. Wdrożenie projektu wpłynie na integrację lokalnej społeczności. Natalia Zakrzewska 13-07-2023, 8:28
5 Zakwalifikowany do realizacji - głosowanie Projekt uzyskał wymaganą liczbę głosów na etapie głosowania. System 07-09-2023, 9:42

Załączniki

 

Załączniki do projektu


Brak załączników

Do góry