Budżet Obywatelski Miasta Kobyłka edycja II (2024)

Jeśli Kobyłka jest Ci bliska i jeżeli masz pomysł, jak sprawić, by była jeszcze bardziej przyjazna i dokładnie taka, jakiej potrzebują Mieszkańcy to właśnie Budżet Obywatelski daje możliwość zrealizowania tych projektów i planów.

Data zakończenia: 30-12-2023

Szczegóły projektu

 

Tytuł

KIJKI W KOBYŁCE, CZYLI AKTYWNIE, ZDROWO I ANTYSTRESOWO

numer

18

kategoria

Projekty miękkie

Krótki opis projektu

Pomysł programu „Kijki w Kobyłce, czyli aktywnie, zdrowo i antystresowo” zakłada organizację, darmowych treningów fitness walking (połączenie nordic walking z ćwiczeniami) dla mieszkańców naszego miasta. Bezpieczna i ogólnodostępna oferta zajęć pozwoli mieszkańcom Kobyłki zadbać o kondycję swojego ciała i ducha niezależnie od wieku, predyspozycji ruchowych czy sytuacji społecznej. Będzie też wspaniałą szansą na sąsiedzką integrację w sportowej atmosferze.

Szczegółowy opis projektu

Łącznie zostanie przeprowadzonych 70 treningów nordic walking połączonych z ćwiczeniami fitness/zdrowy kręgosłup o różnym stopniu trudności. Realizacja odbędzie się wyłącznie bezpiecznym dla stawów, miękkim podłożu na terenie lasu w Kobyłce. Zajęcia dostosowane będą do różnych grup odbiorców - młodszych i starszych, kobiet i mężczyzn. Każdy mieszkaniec Kobyłki będzie miał szansę na aktywność, która jest kluczem do zdrowego oraz prawidłowego funkcjonowania organizmu zarówno w sferze fizycznej i psychicznej.
Treningi będą odbywały się dwa lub trzy razy w tygodniu, od kwietnia 2024 do końca grudnia 2024. Szczegółowy grafik zostanie udostępniony na początku programu.
Poprowadzi je instruktor, wykształcony kierunkowo zarówno do prowadzenia treningów nordic walking, oraz innych zajęć np. z kategorii zdrowy kręgosłup/zdrowy senior oraz mówiący po angielsku/ukraińsku. Aby zwiększyć dostępność, zajęcia zostaną zaplanowane w godzinach popołudniowych, włączając możliwość organizowania treningów również w weekend.
W ramach projektu, zostaną zorganizowane trzy otwarte spotkania lub warsztaty ze specjalistą z dziedziny sportu, fizjoterapii, psychologii, dietetyki lub psychodietetyki.
Na zakończenie projektu, w ramach nagrody dla najbardziej aktywnych uczestników programu, piętnastka uczestników będzie miała możliwość sprawdzenia swoich możliwości biorąc udział w profesjonalnych zawodach nordic walking.

Uzasadnienie potrzeby realizacji projektu

Sport to zdrowie. Upowszechnianie i promowanie aktywności fizycznej, to jedno z założeń rozwoju dzisiejszego społeczeństwa. Możliwość uczestniczenia w profesjonalnym, ogólnodostępnym treningu nordic walking, pod okiem instruktora, przyczyni się do wzrostu świadomość mieszkańców dotyczącej potrzeby utrzymywania aktywności fizycznej w życiu codziennym. Dodatkowo wzmocni ten przekaz wiedza i doświadczenie, którą podzielą się z uczestnikami programu zaproszeni specjaliści.
Zaproponowane zajęcia będą trwały od kwietnia do grudnia 2024 i będą stanowiły doskonałą okazją do aktywnego spędzania czasu poprzez promowanie zdrowego stylu życia przez całe rodziny czy grupy znajomych/mieszkańców Kobyłki.
Aktywność fizyczna i społeczna ograniczają rozprzestrzenianie się chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Poza otyłością, chorobami o podłożu psychiczny czy schorzeniami kardiologicznymi, należą do nich również przywiązanie do wszechobecnej elektroniki, telefonów czy mediów społecznościowych. Te tak zwane "dobra cywilizacji" niestety sprawiają, że zaczęła zanikać w nas zarówno potrzeba aktywności fizycznej (wg naukowców brak aktywności ruchowej jest równie szkodliwy jak palenie) i utrzymywania bezpośrednich relacji międzyludzkich, co może prowadzić do depresji i sięgania po używki. Musimy temu przeciwdziałać i proponować w naszym mieście działania prewencyjnie! Po okresie izolacji covidowej nadal jesteśmy szczególnie osłabieni psychicznie, jak i fizycznie.
Zaproponowany projekt jest doskonałą ofertą profilaktycznych zajęć o charakterze sportowo – rekreacyjnych, ogólnodostępnych, dedykowanych dorosłej części społeczeństwa i realizowanych na świeżym powietrzu.

Odbiorcy projektu:

Młodzież

Dorośli

Seniorzy

Zasady korzystania:

Odbiorcami projektu będą mieszkańcy Kobyłki niezależnie od wieku, płci, sytuacji materialnej czy pochodzenia. Treningi będą ogólnodostępne bez względu na wiek i płeć czy narodowość (mówimy po ukraińsku i angielsku). Poziom ćwiczeń będzie dostosowane do grupy. Treningi będą odbywały się w godzinach popołudniowych. Z możliwością organizowania treningów również w soboty lub niedziele.

Kategoria tematyczna projektu

Sport

Współautorzy

Anna Chrzanowska

Zarejestrowany przez

Anna Chrzanowska

11-05-2023, 9:31

Wysłany

11-05-2023, 9:38

Głosów poparcia

17

Lokalizacja

Kobyłka, teren leśny

Miejsce na mapie

Szerokość: 52.35510675315447

Długość: 21.20584487915039

Adres strony projektu

Brak

koszty

 

Pozycje kosztowe projektu


# Nazwa Opis Kwota
1 Trener/instruktor koszy prowadzenia zajęć 70 treningów x 90 minut oraz koordynacji całości projektu 16000,00
2 specjalista zaproszenie dla specjalny z dziedziny sportu, fizjoterapii, psychologii, dietetyki lub psychodietetyki i organizacja trzech otwartych dla wszystkich mieszkańców spotkań/warsztatów 2000,00
3 pakiety startowe Zakup 15 pakietów startowych przeznaczonych dla uczestników programu, na zawody nordic walking organizowane w najbliższej okolicy 900,00
Całkowita wartość projektu 18900,00

Aktualny stan procedowania

 

operacje


# Nazwa Opis Autor Czas zdarzenia
1 Przedłożenie do urzędu Projekt został wysłany do urzędu. Anna Chrzanowska 11-05-2023, 9:38
2 Publikacja projektu Projekt został opublikowany w systemie. Natalia Zakrzewska 11-05-2023, 12:23
3 Formalna akceptacja projektu - poparcie Projekt uzyskał wymagane poparcie i został formalnie zaakceptowany. System 17-05-2023, 9:51
4 Merytoryczna akceptacja projektu Upowszechnianie i promowanie aktywności fizycznej, wzrost świadomości mieszkańców dotyczącej potrzeby utrzymywania aktywności fizycznej w życiu codziennym. Okazja do aktywnego spędzania czasu poprzez promowanie zdrowego stylu życia przez całe rodziny czy grupy znajomych/mieszkańców Kobyłki. Projekt stanowi ofertę profilaktycznych zajęć o charakterze sportowo – rekreacyjnym, ogólnodostępnych, dedykowanych dorosłej części społeczeństwa i realizowanych na świeżym powietrzu. Natalia Zakrzewska 13-07-2023, 8:10
5 Zakwalifikowany do realizacji - głosowanie Projekt uzyskał wymaganą liczbę głosów na etapie głosowania. System 07-09-2023, 7:24

Załączniki

 

Załączniki do projektu


Brak załączników

Do góry